Mój program

Białostocki Program Car-sharing
To platforma internetowa (podobna do Bla-bla-car), na której ludzie będą mogli organizować wspólne przejazdy samochodami po mieście. Może to dotyczyć rodziny, znajomych, współpracowników, uczniów, studentów. Wystarczy zarejestrować samochód i przejazd nim określonego dnia. Jeżeli będzie nim jechało nie mniej niż 3 pasażerów taki pojazd będzie mógł korzystać z bus-pasów oraz ze zniżki przy płatnym parkowaniu. To pomoże zmniejszyć liczbę samochodów w mieście oraz zmniejszy korki.
Wzrost Poziomu Bezpieczeństwa Drogowego
Czas, aby na największych skrzyżowaniach naszego miasta
zamontowano sekundniki wskazujące czas do zmiany świateł.
To zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwoli kierowcom
na planowanie jazdy. Należy też na ulicach, gdzie nie ma latarni ulicznych
(lub oświetlenie miejskie jest wyłączone), zamontować lampy ostrzegawcze,
które zapalą oświetlenie przy wyczuciu ruchu pieszego przy przejściu;
dobre będą też odblaski na pasach dla pieszych.


Hulajnoga dla białostoczanina
Przygotuję program „Białostocka Hulajnoga Elektryczna – ekologiczna alternatywa dla samochodu”. Zobowiązuję się przekonać Artura Kosickiego – Marszałka Województwa Podlaskiego, do wsparcia Białegostoku dotacją z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów na dotację celową na zakup 900 hulajnóg elektrycznych dla białostoczan (pokrycie 75 % ponieszonych kosztów na zakup hulajnogi elektrycznej, kasku, ochraniaczy oraz szkolenia z bezpiecznej jazdy na tym sprzęcie).
Zwiększenie liczby miejsc parkingowych
Nasze osiedla powstawały w czasach, kiedy samochodów było zdecydowanie mniej niż obecnie. W mieście rozbudowane zostały ulice i obwodnice, ale zapomniano o parkingach. Pora na przebudowanie chodników, mniejszych uliczek i uporządkowanie istniejących parkingów oraz wydzielenie miejsc parkingowych. Miasto musi nawiązać współpracę z SM Słoneczny Stok i wspólnie przygotować plany ich budowy Miasto może sfinansować zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i wyposażyć ich w kamizelki odblaskowe. Takie same gadżety powinni otrzymać uczniowie klas I-IV. Dla uczniów klas V-VIII chcę aby Miasto zorganizowało coroczne zajęcia z przepisów ruchu drogowego i egzaminy na kartę rowerową (ponad 50% uczniów w IV klasie nie zdobywa karty rowerowej).

Miejski Program Leczenia Otyłości
Chcę wprowadzić Miejski Program leczenia otyłości. Kiedy skończyłem uprawiać sport dotknęła mnie nadwaga. Walczyłem z nią wiele lat. W 2021 roku zdiagnozowano u mnie otyłość olbrzymią, która zagrażała mojemu zdrowiu i życiu. W 2023 przeszedłem operację i obecnie mam już 49 kilogramów mniej. Otyłość to podstępna choroba, która zagraża życiu i zdrowiu niemal 70 % ludzi. Wiem, że samodzielnie ciężko jest skutecznie i zdrowo schudnąć, a indywidualna pomoc specjalistów: lekarza, dietetyka i specjalisty od ćwiczeń to koszty, na które wielu ludzi nie stać. Chcę, aby miasto uruchomiło program pomocy mieszkańcom, którzy zmagają się z nadwagą i otyłością. Ten program ma sfinansować badania oraz półroczne wsparcie specjalistów, którzy – gdy zawiodą inne metody – mogą doradzić inne metody walki z otyłością (np. zabieg bariatryczny).

Miejski Program Edukacyjny BRD
Miasto może sfinansować zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i wyposażyć ich w kamizelki odblaskowe. Takie same gadżety powinni otrzymać uczniowie klas I-IV. Dla uczniów klas V-VIII chcę aby Miasto zorganizowało coroczne zajęcia z przepisów ruchu drogowego i egzaminy na kartę rowerową (ponad 50% uczniów w IV klasie nie zdobywa karty rowerowej).

